Списък на допуснатите и недопуснатите кандидати за длъжността главен експерт в отдел „Валидиране и общностни процедури" на дирекция “Разрешения за употреба на лекарствени продукти” – 1 щатна бройка по служебно правоотношение
I. Въз основа на преценката конкурсната комисия реши:
а) Допуска до конкурс следните кандидати:
1. Силвия Любомирова Цветкова - вх. № ЧР-0072/14.04.2025 г.
2. Силвия Петрова Боянова - вх. № ЧР-0073/15.04.2025 г.
3. Милена Симеонова Грънчарова - вх. № ЧР-0075/17.04.2025 г.
Посочените допуснати кандидати трябва да се явят на 15.05.2025 г. от 10.00 ч. в сградата на Изпълнителна агенция по лекарствата за провеждане на практически изпит.
Допуснатите кандидати следва да представят документ за самоличност преди провеждането на практическия изпит.
б) Не се допускат до конкурс следните кандидати: НЯМА
Препоръчителна литература:
- Устройствен правилник на Изпълнителната агенция по лекарствата
- Закон за държавния служител
- Закон за лекарствените продукти в хуманната медицина
- Наредба № 27 от 15 юни 2007 г. за изискванията към данните и документацията за разрешаване за употреба и регистрация на лекарствени продукти
- ДИРЕКТИВА 2001/83/ЕО НА ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ И НА СЪВЕТА от 6 ноември 2001 година за утвърждаване на кодекс на Общността относно лекарствени продукти за хуманна употреба –(Directive 2001/83/EC of the European Parliament and of the Council of 6 November 2001 on the Community code relating to medicinal products for human use)
- Notice to Applicant - Volume 2 - Pharmaceutical legislation on notice to applicants and regulatory guidelines for medicinal products for human use
Интервюто с издържалите практическият изпит, кандидати ще се проведе на 15.05.2025 г. от 13.00 часа в сградата на Изпълнителна агенция по лекарствата.
Председател: Л. Тодорова – директор на дирекция РУЛП /П/
II. Система за определяне на резултатите на участниците в конкурсната процедура
В съответствие с обявлението на Изпълнителна агенция по лекарствата начинът за провеждане на конкурсната процедура е:
1. Практически изпит
2. Интервю
Първи етап – практически изпит:
Целта на практическия изпит е да се преценяват уменията за справяне с конкретни задачи, които са свързани с изпълнението на длъжността.
1. Конкурсната комисия поставя една и съща писмена задача на кандидатите, като практическите умения на всеки кандидат при изпълнението на задачата се оценяват най-малко от двама от членовете на комисията по 5-степенна скала. Оценката на всеки кандидат е средноаритметична от оценките на проверяващите.
2. Времето за провеждане на практическия изпит е 60 минути.
3. До участие в интервюто се допускат кандидати, чийто резултат от практическия изпит е най-малко 4.00. Те се уведомяват чрез електронна поща за датата, мястото и часа на провеждането му.
4. Коефициент, с който ще се умножава резултатът на кандидатите при провеждане на практическия изпит – „4“
Втори етап – интервю:
Целта на интервюто е да се прецени в каква степен кандидатите притежават професионалните и деловите качества, необходими за изпълнението на длъжността.
1. За провеждането на интервюто комисията формулира въпроси, които се задават на всички кандидати, по следните компетентности:
- Аналитична компетентност
- Ориентация към резултати
- Работа в екип
- Комуникативна компетентност
- Фокус към клиента (вътрешен/външен)
- Професионална компетентност
- Дигитална компетентност
2. Времето за провеждане на интервюто с всеки кандидат е до 15 минути.
3. Всеки член на комисията преценява качествата на кандидата въз основа на неговите отговори по 5-степенна скала за съответните критерии и попълва формуляр съгласно приложение № 5 към чл. 42, ал.4 от Наредбата за провеждане на конкурсите и подбора при мобилност на държавни служители - за експертните длъжности.
4. Всеки член на конкурсната комисия определя резултата на съответния кандидат като изчислява средноаритметична величина от оценките на отделните критерии.
5. Общият резултат от интервюто на всеки кандидат е средноаритметична величина от оценките на членовете на конкурсната комисия.
6. Минималния резултат, при който кандидата ще се счита за успешно издържал интервюто е 4.00.
7. Коефициент, с който ще се умножава резултатът на кандидатите при провеждане на интервюто - „4“.
III. Окончателният резултат на всеки кандидат е сбор от резултатите, получени при провеждането на конкурса от практическия изпит и от интервюто, умножени с определените коефициенти.
Кандидатите получили резултат под 4.00 на интервюто няма да имат сформиран окончателен резултат и няма да участват в крайното класиране.
О Б Я В Л Е Н И Е
На основание чл.10а, ал.1 и ал.2 от Закона за държавния служител, чл.14, ал.1 и ал.2 от Наредбата за провеждане на конкурсите и подбора при мобилност на държавни служители
О Б Я В Я В А:
Конкурс за длъжността главен експерт в отдел „Валидиране и общностни процедури" на дирекция “ Разрешения за употреба на лекарствени продукти” – 1 щатна бройка по служебно правоотношение.
Изисквания към кандидатите за заемане на длъжността:
- минимални:
- Образователно-квалификационна степен – бакалавър;
- Професионален опит – 3 години /IV младши ранг;
- специфични: няма
- допълнителни умения и квалификация, носещи предимство на кандидатите:
- Придобита образователно-квалификационна степен от професионално направление: - Фармация, Химия, Биология, Право, Биотехнологии, Молекулярна биология, Химически науки, Химични технологии, Технически науки.
- Владеене на английски език.
- Начин на провеждане на конкурса:
- практически изпит;
- интервю
Необходими документи:
- Заявление за участие в конкурс /Приложение № 3 към Наредбата за провеждане на конкурсите и подбора при мобилност на държавни служители (НПКПМДСл)/;
- Декларация по чл. 17, ал. 3, т. 1 от НПКПМДСл;
- Копия от документи за придобита образователно-квалификационна степен, която се изисква за длъжността;
- Копия от документи, удостоверяващи продължителността и областта на професионалния опит и/или придобития ранг;
- Копия от документи, удостоверяващи ниво на владеене на английски език (ако притежават такива);
- Автобиография/ CV;
Документите, издадени в чужбина, се предоставят в легализиран превод на български език и след необходимото признаване и легализация от съответните оправомощени органи в Република България.
Кандидатите да представят посочените документи в 10-дневен срок от публикуването на обявлението в ИАЛ – гр. София, ул. “Дамян Груев” №8, стая №103, между 09.00 часа и 17.30 часа, лично или чрез пълномощник.
Документите може да се подадат и по електронен път, като в този случай заявлението и декларацията по чл. 17, ал. 3, т. 1 от НПКПМДСл. следва да бъдат подписани от кандидата с електронен подпис и изпратени на email: Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Списъците и други съобщения във връзка с конкурса ще се обявяват на интернет страницата на ИАЛ - www.bda.bg.
Когато кандидатът е отбелязал в заявлението, че е преминал срочна служба в доброволния резерв по чл. 59, ал. 1 от Закона за резерва на въоръжените сили на Република България, същият се ползва с предимство при постигнати равни крайни резултати от проведената процедура, съгласно чл. 14, ал.4 от Наредбата за провеждане на конкурсите и подбора при мобилност на държавните служители.
Описание на длъжността:
Валидиране на заявленията и документацията за разрешаване за употреба/ регистрация на лекарствени продукти, както и на документация за подновяване, промяна, разширяване обхвата на разрешения за употреба по национална процедура и процедури по взаимно признаване и децентрализирана процедура.
Минимален размер на основната заплата за длъжността – 1077 лв.
Размер на основната заплата за първа степен – от 1077 лв. до 1950 лв. При назначаване индивидуалната основна месечна заплата ще бъде определена в рамките на минималния и максималния размер на основната месечна заплата за съответното ниво и степен за длъжността съгласно Наредбата за заплатите на служителите в държавната администрация и Вътрешните правила за заплатите на служителите на Изпълнителна агенция по лекарствата.